Travellerspoint Blogi z podróży

Sycylia dzień pierwszy

a właściwie wieczór......


Sycylię odwiedziliśmy we wrześniu 2009 roku (13.09-20.09). Myślę, że jest to bardzo dobry czas na odwiedzenie wyspy. Temperatury w ciągu dnia dochodziły do 28 stopni, a wieczorami temperatura wynosiła około 20-22 stopnie. Wiele osób nie poleca wybierać się na Sycylię w lipcu lub sierpniu ponieważ temperatury dochodzą do 35 stopni, oprócz tego wieje bardzo suchy i gorący wiatr sirocco, który przynosi tumany piachu z pustyni, mimo tych przeszkód jest masa turystów co powoduje, że ceny są wyższe i wszędzie jest pełno ludzi.

13.09.2009 po południu wylądowaliśmy na lotnisku Trapani Birgi. Lotnisko położone jest około 17 kilometrów od samego miasta Trapani. Jeżeli ktoś wybiera się do zachodniej Sycylii z myślą zwiedzenia wielu miejsc i z chęcia spędzenie czasu w sposób aktywny Trapani okazuję się świetnym wyborem. Jeżeli nie chcemy wypożyczać samochodu, a mamy w planie odwiedzenie okolicznych miasteczek transport publiczny z i do Trapani jest bardzo dobry. Natomiast jeżeli ktoś chcę spędzić cały urlop leniuchując na plaży lepszym wyborem będzie udanie się do mniejszych miasteczek takich jak Scopello, San Vito lo Capo, Golfo di Castellammare.
Noclegi mieliśmy zamówione w B&B Casa Trapani (http://www.casatrapani.it/). Właścicielem B&B jest bardzo pomocny Sycylijczyk. W mailach zaproponował nam transport z lotniska do b&b za niewielką opłatą. Polecamy jak najbardziej Casa Trapani ponieważ pokoje są dobrze wyposażone, sprzątane co drugi dzień i klimatyzowane. Casa Trapani znajduję się bardzo blisko centrum.
Wieczorem jak najszybciej udaliśmy się na spacer. Najpierw poszliśmy na plażę.

large_IMG_1239.jpg
large_IMG_1242.jpglarge_IMG_1249.jpglarge_IMG_1252.jpglarge_IMG_1255.jpglarge_IMG_1256.jpg

Później przeszliśmy się Corso Vittorio Emanuele, głównym deptakiem Trapani aż doszliśmy do Torre di Ligny. Torre di Ligny jest to hiszpańska fortyfikacja z 1671. Znajduję się ona na samym końcu portu w Trapani. Wcześniej Trapani było określane mianem Drepanon, w języku greckim oznacza to sierp. Nazwa pochodzi od kształtu portu. Na samej końcówce tego sierpa znajduję się właśnie Torre do Ligny.
large_IMG_1289.jpg

W Trapani znajduję się masa barokowych kościołów.

large_IMG_1293.jpg
large_IMG_1296.jpg
large_IMG_1303.jpg
large_IMG_1300.jpg

A wieczorkiem zjedliśmy kolację w Trattoria del Porto

large_IMG_1312.jpglarge_IMG_1316.jpglarge_IMG_1318.jpglarge_IMG_1329.jpg

Wysłane przez kamarek 12:14 Kategoria Włochy

Wyślij ten wpis.FacebookStumbleUpon

Spis treści

Bądź pierwsza(y) komentując ten wpis.

This blog requires you to be a logged in member of Travellerspoint to place comments.

Enter your Travellerspoint login details below

( What's this? )

If you aren't a member of Travellerspoint yet, you can join for free.

Join Travellerspoint